Katalog Dobrych Stron DI
Katalog stron internetowych Sznurkownia

r1

czwartek, 10 lutego 2011

Najczęstsze przyczyny hemoroidów

Najczęstsze przyczyny hemoroidów

Hemoroidy to dolegliwość, która pojawić się może w wielu przypadkach, jak również wynikać z wielu ważnych przyczyn. Tą najgorszą są oczywiście kwestie genetyczne – kiedy problem mamy tylko i wyłącznie ze względu na nasze korzenie rodzinne. Z jakich jeszcze przyczyn wynikać może problem hemoroidów?
 
Wymieniać je można w nieskończoność, ale zacznijmy od kwestii prowadzonego trybu życia. Jeśli pracujesz w biurze, wiele czasu spędzasz na fotelu, pracujesz jako kierowca samochodu, to jesteś szczególnie narażony na problem hemoroidów. Oczywiście wcale nie jest powiedziane, że osoby prowadzące aktywny tryb życia są zwolnione z problemu. Innymi czynnikami, które prowadzić mogą do powstania hemoroidów jest wysokie ciśnienie, nie zdrowa dieta, częste zaparcia, bardzo duża otyłość, schorzenia wątroby. Najczęściej, problem hemoroidów dotyczy osób w wieku powyżej pięćdziesięciu lat.
 
Kolejną grupą wiekową są osoby powyżej 30 roku życia. Według statystyk polskich co trzecia osoba  mająca minimum 30 lat, ma właśnie problem z hemoroidami. Statystykom jednak nigdy nie końca nie można wierzyć. Przyczyny? Wynikają one przede wszystkim z naszej niechęci do przyznawania się, do posiadania takiego problemu. Wielu Polaków rezygnuje z konsultacji ze specjalistą, nie leczymy się, nie zmieniamy trybu życia, więc hemoroidy stają się jeszcze większym problemem. Wielu pacjentów twierdzi, że hemoroidy zniszczyły im życie, a przecież wystarczyło odpowiednio wcześnie zareagować, udać się do specjalisty i rozpocząć leczenie. Niestety, ale bagatelizując problem, nigdy się z niego nie uleczymy.
Artykuł pochodzi ze strony www.shout.pl

Zobacz: Kalkulator kalorii

Pokonać raka raz na zawsze



Zobacz: Kalkulator kalorii

Jak bronić się przed chorobą alkoholową?

Jak bronić się przed chorobą alkoholową?

alkoholizm Odpowiedz na pytanie w jaki sposób skutecznie można bronić się przez chorobą alkoholową z pewnością jest jednym z najtrudniejszych. Z pewnością takie właśnie pytanie zadają sobie osoby u których w najbliższym otoczeniu występuje zjawisko chorobowe jakim jest alkoholizm.

Są to najczęściej osoby współuzależnione w których również może ono w późniejszym okresie wystąpić, zwłaszcza, gdy osoba nadużywają alkoholu to małżonek, którego trudno a wręcz niemożliwym jest przekonanie iż jedyną skuteczną metodą zaleczenia, {nie wyleczenia} jest udanie się na terapię zajęciową.

W pierwszej kolejności jest na nią kierowana oczywiście osoba uzależniona, która straciła kontrolę nad ilością oraz czasem spożywanego alkoholu. Osoba pijąca nieprzerwanie, popadająca w coraz to dłuższe alkoholowe ciągi.

Nie należy zapominać o tym iż leczenie alkoholizmu osoby uzależnionej a osób współuzależnionych przebiega zgoła inaczej. W pierwszym przypadku konieczny jest detoks organizmu, a następnie skierowanie chorego na odpowiednią terapię. W przypadku osób współuzależnionych konieczności oczyszczenia organizmu jak nie trudno domyślić się nie będzie.

W tym przypadku terapia powinna ograniczać się przede wszystkim do tego, by osoby z najbliższego otoczenia alkoholika mogły radzić sobie z przeciwdziałaniem jego skutków na nich samych. Mowa tutaj także o sztuce asertywności, czyli mówienia „nie”. Nie trudno domyślić się iż nie będzie to łatwe, nie mniej jednak bez niej alkoholizm będzie o wiele trudniej pokonać.

Nie mniej jednak warto posiadać na ten temat wiedzę, którą pozwalają zdobyć właśnie zajęcia dla osób współuzależnionych.

Artykuł pochodzi ze strony www.shout.pl

Zobacz: Jak można jeść wszystko i nie tyć!

Jak szybko schudnąć?

Jak szybko schudnąć

Autorem artykułu jest Piotr Kowaliński


Jak szybko schudnąć? Wiele osób codziennie zadaje sobie takie pytanie. Często oznacza to zrzucenie sporej ilości kilogramów - chociażby piętnaście kilo - w ciągu dwóch miesięcy. Niestety, medycyna nie pozostawia na tych marzeniach suchej nitki. 

Oprócz tego jest szansa, iż doświadczymy efektu jojo, bo najczęściej diety cud są odpowiedzialne za błyskawiczne zrzucenie tłuszczu. Jemy, stosujemy chociażby głodówkę, a potem wracamy do normalnych posiłków, jedząc jeszcze więcej. Dlatego, zamiast gazetowych porad odżywania się na kilka tygodni, bardziej opłaca się udać do lekarza, czy do księgarni, gdzie będziemy mogli nabyć książki specjalistów o odżywianiu.

Skupiam się w tym tekście na posiłkach, ponieważ to one są główną przyczyną odchudzania, a przynajmniej z takimi opiniami można się spotkać. Ćwiczenia fizyczne są odpowiedzialne za rozwój mięśni, ale byłam świadkiem, zarówno na sobie, jak i moich znajomych, zrzucania ciężaru tylko dlatego, że stosowali oni aktywność fizyczną.

Uściślijmy:  schudnięcie to dieta. Za zdrowie odpowiedzialne są ćwiczenia. Nie można z odchudzaniem się śpieszyć, ale jeśli już musimy tak to realizować, to przede wszystkim zajmijmy się posiłkami.

Specjaliści od zdrowego odżywiania są zgodni: najszybszy i najbezpieczniejszy sposób na odchudzanie to zrzucanie pół kilograma tygodniowo. Wówczas nie ma ryzyka, że nasz organizm popadnie w tarapaty. Jeśli potrzebujemy mniejszej ilości tłuszczu w organizmie, to dogadajmy się z lekarzem, bo jeśli tego nie potrzebujemy choćby dla operacji, odstawmy ten pomysł na bok. Pół kilograma tygodniowo powinno nas zadowolić całkowicie.

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od ograniczania jedzenia. Nie radzę wykonywać tego zalecenia w sposób nachalny: wszystko w swoim czasie, na przykład zamiast dwóch kromek rano, jemy jedną. Po siedmiu dniach nasz organizm, jeśli nic mu nie dolega specjalnego, powinien przyzwyczaić się do takiej porcji i nie narzekać. I, oczywiście, ćwiczenia fizyczne, o których jednak opowiem przy innej okazji. 

Co jeszcze? Słodycze - najlepiej nie jeść wcale, ale jak już musimy, to tylko raz w tygodniu. Oczywiście, nie rezygnujemy ze śniadania, ba! Lekarze twierdzą, że najlepiej jeść pięć małych posiłków dziennie, w tempie co trzy godziny. Oczywiście można stosować dodatkowe przybory do walki z tłuszczem: herbata pu-erh, herbata zielona, rezygnujemy z czarnej, gdyż ona zawiera jednak sporo kalorii.

Na podwieczorek najlepiej zastosować owoce, a na obiad niezbyt ciężki obiad. Oczywiście nie tykamy napoi typu oranżada, Coca Cola, zamiast tego ponoć najlepszym wyjściem jest wypijanie dwóch litrów wody. Gdy jesteś głodny, to poleca się szklankę tego napoju, jednak nie we wszystkich przypadkach to działa.

Czasami człowiek po jej spożyciu robi się jeszcze bardziej zgłodniały, ale wówczas warto skontaktować się z lekarzem, bo to nie jest sytuacja w normie. Jeśli zaś chodzi o kawy, to, jeśli jest nam ona niezbędna do życia, najwyżej jedna dziennie. A cukier w napojach? Wynocha! Zrezygnujemy ze słodzenia, to zauważymy, że będzie nam o wiele łatwiej zrzucić nadwagę. 

Jest kilka popularnych diet, które różni ludzie stosują, chwalą je i piszą o nich książki. One mogą nam pomóc, ale niekoniecznie musimy z nich zrezygnować po jakimś czasie. Przykładowo, dieta rozdzielna pozwala nam nie tylko zrezygnować z tłuszczu w początkowej fazie jej stosowania, ale także na utrzymanie prawidłowej wagi. W skrócie: trzy rodzaje pokarmów: neutralne, białkowe i węglowodanowe.

Tych dwóch ostatnich nie wolno ze sobą łączyć. Warto poczytać o tym odżywianiu więcej w literaturze, gdyż efekty stosowania takiego stylu odżywiania widziałam na własne oczy i po roku osoba z nadwagą ma bardzo dobrą sylwetkę, nie widać po niej zbędnych kilogramów. A chodzą pogłoski, że bardzo podobne zasady są zawarte w Biblii.

Jeśli zastanawiasz się jak szybko schudnąć, to musisz się zadowolić ograniczeniem jedzenia i ćwiczeniami. To minimum, które na to pozwala. I maksimum szybkiego odchudzania to pół kilograma w ciągu tygodnia.

---

Piotr K.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Zobacz: Jak można jeść wszystko i nie tyć!